• HTML

  HTML

  Technologia wykorzystywana do tworzenia oraz prezentowania stron www. To język znaczników, rozwijający poprzednie warianty języka i ukończony w 2014 roku. Obecnie nadal jest udoskonalany. Technologia pozwala na usprawnianie serwisów i aplikacji internetowych, dostosowując przeglądarki do obsługi błędów w składni.

 • CSS

  CSS

  Cascading Style Sheets, czyli kaskadowe arkusze stylów, to technologia służąca do opisu sposobu prezentacji stron www. CSS 3 dzieli się na moduły, rozszerzając elementy dostępne w poprzednich wersjach. Większość poziomów jest stabilna, a dodatek nowych znaczników czy właściwości pozwala zaprezentować stronę bardzo nowocześnie i wygodnie dla użytkownika.

 • SASS

  SASS

  Sass – czyli Syntactically Awesome Style Sheets – to jeden z preprocessorów CSS, którego początki datuje się na rok 2006. Pozwala wpisywać kody w dwóch składniach, deklarować zmienne do korzystania z nich w całym arkuszu, wprowadzać wielostopniowe zagnieżdżanie, stosować wstawki, dziedziczyć style z jednego selektora do innego – i wiele więcej.

 • LESS

  LESS

  Less – a dokładniej Leaner CSS – to język arkuszy stylów, stworzony w odpowiedzi na Sass. To język wieloplatformowy, będący zagnieżdżonym metajęzykiem, umożliwiający kompilację kodu przez przeglądarkę w czasie rzeczywistym. Możliwości, jakimi dysponują jego użytkownicy, to między innymi zagnieżdżanie reguł w poszczególnych selektorach, czy też przywoływanie koloru w dowolnym miejscu arkusza. To język dynamiczny, umożliwiający zastosowanie dynamicznych funkcji.

 • JAVASCRIPT

  JAVASCRIPT

  JavaScript – to technologia stworzona przez firmę Netscape, stosowana na stronach internetowych. To skryptowy język programowania, który jest łatwy do opanowania, a jednocześnie oferuje użytkownikom duże możliwości. Jest niezależny od systemu, uniwersalny, mniej obciążający sieć i stale udoskonalany.

 • AJAX

  AJAX

  AJAX – czyli Asynchroniczny JavaScript i XML – to technologia pozwalająca na tworzenie aplikacji internetowych, umożliwiająca działanie w sposób asynchroniczny, czyli nieregularny. Dzięki temu interakcja użytkownika z serwerem jest bardziej dynamiczna, a dostęp do kolejnych danych nie wymaga jednocześnie ponownego przesłania całej strony HTML.

 • JQUERY

  JQUERY

  Technologia jQuery to biblioteka programistyczna dla języka JavaScript, która sprawia, że korzystanie z niego jest o wiele łatwiejsze. To plik, dostarczający podprogramy oraz dane, który działa niezależnie od przeglądarki i który ma bardzo małe rozmiary. Dodatkowe funkcje i wygoda stosowania to wielkie zalety biblioteki.

 • BOOTSTRAP

  BOOTSTRAP

  Bootstrap to framework, czyli szkielet do budowy aplikacji, a konkretnie do front-endu, to znaczy etapu pobierania danych od użytkownika. Ten framework CSS, korzystający też z języka JavaScript, zawiera wiele przydatnych narzędzi do tworzenia jeszcze lepszego interfejsu graficznego stron i aplikacji internetowych.

 • FOUNDATION

  FOUNDATION

  Foundation to zaawansowany framework CSS, czyli szkielet do budowy aplikacji. Ułatwia on tworzenie szablonów stron internetowych – ich układu, struktury i dodatków. Wykazuje podejście mobile-first i można go dostosować do swoich potrzeb. Przeznaczony jest do front-endu, odpowiedzialnego za pobieranie danych od użytkownika i przekazywanie ich do back-endu.

 • PHP

  PHP

  PHP to język programowania, przeznaczony do generowania stron internetowych oraz budowania aplikacji webowych w czasie rzeczywistym. Zaprojektowano go z myślą o tworzeniu dynamicznych stron internetowych w sposób szybki i prosty, a wśród jego zalet można wymienić stabilność, niezależność, szybkość, popularność oraz niski koszt implementacji środowiska.

 • LARAVEL

  LARAVEL

  Laravel to framework – czyli szkielet do budowy aplikacji – przeznaczony do tworzenia aplikacji webowych, napisany w języku PHP i przyspieszający prace nad nimi, dzięki wsparciu bibliotek, modułów i skryptów, które są w niego wbudowane. Laravel jest bardzo popularny i umożliwia między innymi autoryzację, funkcję testowania aplikacji, posiada specjalne, pomocne fasady – i wiele innych ułatwień.

 • CODEIGNITER

  CODEIGNITER

  Codelgniter to framework, który napisany został w języku PHP i który implementuje wzorzec Model-View-Controller. To szkielet do budowy aplikacji, pomagający projektować je znacznie szybciej niż dotychczas, dzięki bibliotekom, prostemu interfejsowi, małemu rozmiarowi, bezpieczeństwie oraz walidacji formularzy i treści. To framework modułowy z dodatkiem cache całych stron.

 • MYSQL

  MYSQL

  MySQL to wolnodostępny system zarządzania relacyjnymi bazami danych, wydany po raz pierwszy w 1995 roku i dostępny dla przeróżnych platform. Obsługuje mechanizmy bazodanowe o rozmaitym przeznaczeniu, a wśród jego zalet warto wymienić szybkość, wielowątkowość, możliwość jednoczesnego korzystania z bazy przez wielu użytkowników, a także duża pojemność.

 • WORDPRESS

  WORDPRESS

  WordPress to system zarządzania treścią, zaprojektowany przede wszystkim do tworzenia blogów – ale nie tylko. Napisany jest w języku PHP, wykorzystuje bazę MySQL i umożliwia tworzenie stron WWW, a także ich późniejszą rozbudowę. System jest łatwy w użytkowaniu, popularny, z licznymi szablonami, z których można korzystać i wtyczkami dla dodatków.

 • WOO

  WOO

  WOO to specjalne wtyczki do systemu zarządzania treścią WordPress. Skrypt posiada ich kilkanaście tysięcy, z których niektóre są dostępne za darmo. Wtyczki umożliwiają na przykład wystawianie faktur, tworzenie szablonów dokumentów, czy też filtrowanie produktów. Ich wybór jest naprawdę ogromny, a wszystkie są wielce użyteczne.

 • DRUPAL

  DRUPAL

  Drupal jest otwartym, dostępnym dla wszystkich systemem zarządzania treścią (CMS), pozwalającym na tworzenie złożonych stron internetowych. Program umożliwia zarządzanie wyglądem strony, dzięki licznym szablonom i motywom, a także zarządzanie różnymi treściami. Dodatkowe, liczne wtyczki umożliwiają zaś jej stałe unowocześnianie.

 • PRESTASHOP

  PRESTASHOP

  PrestaShop jest otwartym oprogramowaniem sklepu internetowego, dostępnym za darmo dla wszystkich, którzy pragną taki sklep założyć. Oprogramowanie udostępniane jest na licencji Open Software License w wersji 3.0. Wśród jego zalet można wymienić możliwość obsługi dowolnej ilości wersji językowych oraz posiadanie specjalnych systemów dla dodawania komentarzy, porównywania cen, tworzenia katalogów czy zewnętrznych modułów płatności (i innych, przydatnych w prowadzeniu działalności usług).

 • BRACKETS

  BRACKETS

  Brackets jest edytorem tekstu dla języków HTML, CSS, czy też systemu JavaScript. Przeznaczeniem edytora jest wsparcie programistów i twórców stron internetowych, i to dla wszystkich popularnych platform internetowych. Aplikacja działa szybko, jej interfejs jest przejrzysty, a pomocne dodatki (jak podpowiadanie kodu) zdecydowanie ułatwiają pracę. Brackets jest darmową aplikacją, dostępną dzięki firmie Adobe.

 • ATOM

  ATOM

  Atom jest edytorem tekstu dla wszystkich plików tekstowych, a konkretnie desktopowym edytorem programistycznych kodów źródłowych, z funkcją kolorowania składni dla różnych języków. System jest wieloplatformowy, uniwersalny i łatwy do poszerzenia o kolejne funkcje i narzędzia.

 • GIT

  GIT

  Git jest rozproszonym systemem kontroli wersji, stworzonym dla wspomagania rozwoju jądra Linux. To oprogramowanie wolne – dostępne dla wszystkich i w dodatku mogące podlegać zmianom. Jego atuty to między innymi możliwość pracy off-line, wsparcie dla protokołów sieciowych i rozgałęzionego procesu tworzenia oprogramowania.