Certyfikat SSL – do czego służy? tło

Certyfikat SSL – do czego służy?

SSL (Secure Socket Layer) to narzędzie, które zapewnia bezpieczeństwo połączeń internetowych. Certyfikat SSL gwarantuje wiarygodność domeny poprzez zachowanie poufności transmisji danych przesyłanych drogą elektroniczną. Dzięki SSL szyfrowane są strony internetowe, poczty e-mail czy serwery.

Jak rozpoznać stronę z SSL?

Sprawa jest prosta, szyfrowanie widoczne jest na pasku adresu strony. Witryny, które nie posiadają certyfikatu przed nazwą strony mają http://, natomiast strony objęte ochroną protokołu https://.

Co więcej, strony zabezpieczone w większości przypadków posiadają obok paska adresu ikonę kłódki bądź klucza, zazwyczaj w kolorze zielonym. SSL szczególne zastosowanie ma na stronach banków i sklepów internetowych, gdzie zabezpieczanie to już konieczność ze względu na zaawansowany system płatności.

Dla kogo jest SSL?

Certyfikat SSL dedykowany jest przede wszystkim wszelkim witrynom, na których odbywa się pobieranie i przetwarzanie danych osobowych. Jeśli więc posiadasz serwis, forum, firmową stronę, na której wymagany jest login i hasło, nie wahaj się przed zastosowaniem certyfikatu SSL.

Co zyskasz dzięki SSL?

Przede wszystkim ochronę danych poprzez ich szyfrowanie, a co za tym idzie poczucie bezpieczeństwa ze strony klienta. Dzięki certyfikatowi użytkownik będzie wiedział, że strona, z której korzysta jest w pełni wiarygodna, a dane pozostawione na niej chronione. Witryna internetowa objęta certyfikatem SSL podniesie prestiż i zaufanie wobec Twojej firmy. SSL to wyznacznik jakości marki, podążającej światowymi rozwiązaniami. Dodatkowo witryna posiadająca protokół HTTPS jest lepiej odbierana przez roboty Google, co także wpływa pozytywnie na pozycjonowanie stron, które dzięki SSL zwiększają szanse na pojawienie się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Komentarze (0)

zostaw komentarz

przesuń, aby odblokować

odblokowano