Strony internetowe – jak pracujemy w solveit.pl tło

Strony internetowe – jak pracujemy w solveit.pl

Strony internetowe tworzone przez nasz zespół opierają się o indywidualny projekt graficzny. Przed przystąpieniem do prac projektowych najpierw określamy z klientem kierunek i cel realizacji. Wykonujemy research w sektorze branżowym klienta i definiujemy idee, a także oczekiwania względem projektu.

Wstęp, czyli struktura i projekt graficzny strony internetowej

Po akceptacji struktury strony internetowej oraz projektu graficznego pliki, zdjęcia i pozostałe materiały wraz ze szczegółowym opisem witryny przygotowywane są na potrzeby działu programistycznego.

Czas prac programistycznych jest określony w harmonogramie, a rozpoczyna go praca nad wyglądem strony – frontendem. Deweloper w oparciu o otrzymaną dokumentację i materiał przygotowuje strukturę i style nowo powstającej strony internetowej. Wykorzystujemy do tego HTML 5, CSS 3 (scss), JavaScript (JQuery, czysty JS, różne biblioteki) oraz framework Bootstrap 4 (przede wszystkim grid).

Klient ma dostęp do wglądu postępu naszej pracy pod wygenerowanym adresem tymczasowym, co daje możliwość zgłaszania ewentualnych uwag względem realizacji.

Kolejnym krokiem jest tzw. podpięcie frontu pod system do zarządzania treścią i wszelkie prace przy mechanice strony – backend. Użytą technologię dobieramy w oparciu o potrzeby klienta i funkcjonalność, jaką strona internetowa ma zawierać. W większości przypadków wykorzystujemy do tego celu jednego z najbardziej popularnych systemów do zarządzania treścią na świecie, tj. WordPress, zawsze w jego najnowszej wersji. Językiem programowania, o który opieramy mechanikę jest PHP również w jego najnowszej wersji – 7.

Po wprowadzeniu kompletnego contentu, tj. wszelkich treści, zdjęć i pozostałych materiałów strona podlega optymalizacji. Skutkuje to skróceniem czasu procesów na niej zachodzących i przyspieszeniem jej działania (czasu ładowania).

Uruchomienie strony internetowej, certyfikat bezpieczeństwa SSL

Zwieńczeniem naszych działań jest uruchomienie strony pod adresem docelowym, uruchomieniem indeksowania w wyszukiwarce Google oraz wdrożeniem certyfikatu bezpieczeństwa SSL.

Wsparcie i bieżące aktualizacje

Wszystkie strony internetowe są przez nas okresowo wspierane i aktualizowane. Kładziemy mocny nacisk na bezpieczeństwo oraz ergonomię naszych rozwiązań. Nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej.

Komentarze (0)

zostaw komentarz

przesuń, aby odblokować

odblokowano