Projektowanie logo – trendy 2019 tło

Projektowanie logo – trendy 2019

Koniec grudnia jest zarówno czasem podsumowań, jak i wyznaczania trendów na nadchodzący rok. Choć przywykliśmy uważać logo za coś niezmiennego, nie da się ukryć – tu także następuje nieustanna ewolucja oraz pojawiają się coraz to nowe tendencje. Największy wpływ na zmiany wywierają klienci, którzy w zależności od branży odpowiednio dopasowują logotypy. Trendy na przestrzeni lat stopniowo ewoluują, płynnie przechodząc jeden w drugi, dlatego z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy subiektywny przegląd trendów w grafice na 2019 rok.

Logo responsywne

Obecnie dobre logo nie jest już sztywnym elementem, stało się adaptowalne oraz skalowalne.

Logotyp w ramie i minimalizm

Przejawem dążenia do maksymalnej adaptowalności, w różnych projektach, jest trend na umieszczanie logotypu w prostej ramie oraz oszczędne liternictwo.

 

Prostota i Geometryczność

Innym przejawem dążenia do minimalizmu jest użycie skrajnie uproszczonych geometrycznych form.

Linearność

Linearne stylizacje logo cieszą się popularnością już od kilku lat, lecz trend ten nadal przechodzi ciekawe przemiany i wydaje się, że jego rozwój będzie nadal trwał w nadchodzącym roku.

Odręczny rysunek

Logo tworzone ręcznie jest bardzo popularne zwłaszcza w branżach promujących produkty naturalne np.: florystyka, kosmetyka.

Retro

Wykorzystanie stylizowanego obrazu oraz fontów będących rekonstrukcją starych czcionek daje niepowtarzalny charakter, idealnie pasujący do branży chcących kojarzyć się z produkcją rzemieślniczą.

Kroje niedokończone

Innym przykładem zabawy z literą w logotypie jest modyfikacja fontu przez usunięcie niektórych elementów, nie niszcząc jednocześnie czytelności.

 

Kroje inspirowane modą z początku lat 90.

Po długiej przerwie, znów zyskują na popularności charakterystyczne grube litery w ozdobnym stylu.

Koło jako dodatkowa wersja logo

Komentarze (1)

  1. C
    Chmurka / 30.03.2019

    Interesujące zestawienie. Prostota w logo to klucz do jego sukcesu.

zostaw komentarz

przesuń, aby odblokować

odblokowano