Video seeding szansą na efektywną reklamę tło

Video seeding szansą na efektywną reklamę

Reklama internetowa to obecnie najbardziej skuteczna i najczęstsza forma reklamy. Z racji tego, że z Internetu korzystają miliony osób każdego dnia, zamieszczona w sieci reklama w każdej minucie dociera do ogromnej liczby odbiorców. Część z nich stanowi grupę potencjalnych klientów, część jednak nie jest zainteresowana oferowaną usługą czy produktem, dlatego wyświetlenie reklamy w tym przypadku jest w zasadzie bezużyteczne. Częstą formą reklamy są filmy video, na które możemy natknąć się między innymi w serwisie YouTube. Zamieszczenie reklamy nie jest oczywiście darmowe, a wręcz przeciwnie, może być bardzo kosztowne. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, by reklama wyświetlana była dla grupy docelowej, w skład której wchodzą osoby naprawdę zainteresowane skorzystaniem z danej usługi czy z produktu. Pozwala na to Video Seeding, czyli jeden z nowszych i najbardziej obiecujących trendów w marketingu internetowym.

Video Seeding, inaczej nazwany jest Viral Seeding, pozwala na zagnieżdżenie reklam w różnych miejscach sieci, zwłaszcza w miejscach, które są najczęściej odwiedzane. Prym wiodą oczywiście serwisy społecznościowe, takie jak np. Facebook. Dużą zaletą Video Seeding jest model CPV, polegający na tym, że za reklamę reklamodawca płaci jedynie wówczas, gdy została ona obejrzana. Obejrzenie reklamy jest dobrowolne, co również wpływa znacząco na dobór odpowiedniej grupy docelowej. Dzięki takiej formie dystrybucji, reklama nie jest wyświetlana z przymusu przez osoby, które zupełnie nie są nią zainteresowane. Dużą zaletą Video Seeding jest też fakt, że reklama generuje nowe wyświetlenia nie tylko w trakcie trwania kampanii, ale także po jej zakończeniu, nawet przez kilka lat. Im ciekawszy jest content, czyli treść reklamy, tym więcej można spodziewać się odtworzeń, a także udostępnień i przesyłania reklamy dalej, co również zwiększa szansę na generowanie większych zysków.

Statystyki pokazują, że reklamy w formie filmów video są znacznie skuteczniejsze od np. banerów reklamowych, w które raczej nikt nie klika. Najskuteczniejsze są reklamy zamieszczane w miejscach, które odwiedzane są przez największą liczbę osób każdego dnia. Ukierunkowanie na właściwą grupę docelową sprawia, że reklamodawca nie ponosi zbędnych kosztów przypadkowych wyświetleń i ma większą szansę na znalezienie nowych klientów.

W czasie, gdy Internet stał się już częścią naszego codziennego życia, trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do zamieszczenia reklamy. Jeżeli reklama wyróżnia się ciekawą treścią, przyjaznym wyglądem i pomysłową formą, z pewnością ma większe szanse na dotarcie do większej ilości potencjalnych klientów, wzmacniając pozycję danej firmy czy marki na rynku i generując dodatkowe zyski, nie mówiąc już o wzroście popularności. Promocja na kanałach YouTube ma ogromną szansę na powodzenie z racji wciąż wzrastającej liczby użytkowników tego serwisu, którzy każdego dnia odtwarzają miliony filmów, udostępniając je dalej. Video Seeding to doskonała propozycja dla każdego reklamodawcy, który nie chce marnować czasu i pieniędzy na bezsensowne wyświetlenia przez osoby, które nie skorzystają z danej usługi i nie są nią zainteresowane.

Komentarze (0)

zostaw komentarz

przesuń, aby odblokować

odblokowano