Czym kierować się przy wyborze hostingu? tło

Czym kierować się przy wyborze hostingu?

Jeśli interesuje nas profesjonalny hosting oraz zadbanie o naszą stronę internetową, zastanówmy się jaki hosting okaże się być najlepszym. Zacznijmy od tego, że najgorszym rozwiązaniem będzie wybór darmowej usługi, którą jednak znajdziemy w ofercie wielu firm hostingowych. Można zdecydować się na takie rozwiązanie jedynie w przypadku testowania tego, co tak naprawdę może nam zaoferować dana firma. Jednak na stałe darmowy hosting to niechciane reklamy na naszej stronie umieszczane przez dostawcę, również wysyłane drogą elektroniczną. Ponadto często brak obsługi niektórych języków skryptów na przykład PHP, a do tego same ograniczenia. Nie możemy liczyć na zbyt wiele jeśli chodzi o przestrzeń dyskową, podobnie jak i o limity transferu. A na sam koniec, nasza strona po prostu nie będzie poprawnie funkcjonowała. Jej uptime, czyli bezawaryjny czas korzystania z niej na pewno nie osiągnie należytego poziomu, a my będziemy mogli się jedynie spodziewać, że przy znacznej eksploatacji strony już w ciągu dnia może się ona stać niedostępna. W tym momencie jej treść ani nawet najlepszy design nie pomoże w jej funkcjonowaniu, które po prostu będzie zaburzone. Tani hosting również powinien nas zastanowić, bo choć to już usługa płatna, to za usługę kosztującą kilkadziesiąt złotych w ciągu roku nie możemy liczyć na zbyt wiele.

Przyglądajmy się zatem szczegółom ofert firm hostingowych, bo przecież najważniejsze jest, aby nasza strona działała poprawnie przez cały czas, nawet podczas długiego jej użytkowania, żeby przyniosła nam zainteresowanie i nie wiązała się z nieracjonalnymi ograniczeniami i limitami.

Jeśli planujemy umieścić na niej zdjęcia czy filmy, limit przestrzeni dyskowej warto zwiększyć do poziomu kilku GB, natomiast gdy jest to przeciętna strona, wystarczające może się okazać 200MB. Zwróćmy uwagę również na limit transferu, a osobę, która tworzy dla nas stronę internetową, zapytajmy czy dany hosting obsługuje związane z nią technologie, choć tu zwykle możemy liczyć na standardy typu PHP i MySQL.

Komentarze (0)

zostaw komentarz

przesuń, aby odblokować

odblokowano