Trendy w grafice 2020 tło

Trendy w grafice 2020

Jak co roku zapraszam do zapoznania z listą najciekawszych nowych w trendów, które moim zdaniem mają wielka szansę zawojować świat designu w 2020 roku.

Jako grafik staram się być na bieżąco z aktualnymi tendencjami, jednak nowy rok to szczególny moment, mobilizujący do podsumowania tej wiedzy. Zebrałam sporo ciekawych przykładów, które mogą zainspirować nie tylko profesjonalnych projektantów, ale także wszystkich szukających pomysłów dla własnych marek i chcących być na czasie.

1. Głębia 3D i realizm

Moda na grafiki stworzone w programach 3d trwa nie od dziś, wciąż rozprzestrzeniając się na nowe branże i znajdując coraz ciekawsze zastosowania. Z pewnością nie wyczerpały się jeszcze wszystkie możliwości jakie stwarza i grafika trójwymiarowa będzie bardzo popularna przez cały 2020 rok.

Duże pole do eksperymentów stwarza łączenie elementów trój- i dwuwymiarowych oraz zdjęć.

en.autonomy.finance

Strony internetowe zaskakują coraz ciekawszymi interaktywnymi efektami 3d.

new.drivesally.com

dogstudio.co

lusion.co

2. Powierzchnie metaliczne

Zastosowanie materiałów metalicznych w projektowaniu stało się ostatnio bardzo modne, szczególnie chętnie stosowane w identyfikacji wizualnej oraz projektach opakowań.

Sprzyja temu rozwój technik druku, zwłaszcza możliwość niskonakładowej aplikacji efektów metalicznych metodą cyfrową.

Również w grafice cyfrowej rozwój 3d umożliwił szczególnie wiarygodne naśladowanie powierzchni metalicznych.

3. Zabawy typografią

Bardzo popularne stają się również kompozycje stworzone przy pomocy innowacyjnej oraz pomysłowej typografii.

Dominującym trendem jest gruba, bardzo duża typografia, nierzadko wychodząca poza kadr. Zazwyczaj stająca się głównym elementem kompozycji.

4. Linearność

Trend widoczny już w latach ubiegłych, w małych elementach takich jak ikony czy logo ewoluuje w kierunku bardziej skomplikowanej pełnowymiarowej ilustracji. Początkowo spotykany głównie na stronach internetowych teraz zyskuje na popularności także w reklamie oraz projektach opakowań.

5. Kreatywne połączenie zdjęcia z rysunkiem

Ciekawym nowym trendem jest połączenie znanego już z ostatnich lat doodle z fotografią. Rysunek zastępuje część zdjęcia bądź też wchodzi ze zdjęciem w interakcje, dając nowy ciekawy efekt.

6. Powrót do lat 50.

Wracają nie tylko retro kolory w wersji zgaszonej, ale również charakterystyczne kroje pisma oraz styl ręcznie malowanej ilustracji.

7. Wzory i struktury

Jeszcze niedawno dominującym trendem był tzw. flat design, styl w którym dominowały gładkie płaszczyzny wyrazistego koloru. Obecnie projektanci dla przełamania tej opatrzonej już tendencji coraz częściej wzbogacają projekty o powierzchnie całkowicie lub częściowo pokryte wzorem.

Dwa najbardziej widoczne obecnie trendy w preferowanych wzorach to geometria z jednej oraz kształty płynne i gładkie z drugiej strony.

Z pewnością rok 2020 przyniesie więcej nowych rozwiązań, także takie których jeszcze się nie domyślamy.

Komentarze (0)

zostaw komentarz

przesuń, aby odblokować

odblokowano