Kilka słów o social mediach – Facebook i inne tło

Kilka słów o social mediach – Facebook i inne

Media społecznościowe chyba jeszcze nigdy nie były, aż tak dużą częścią naszego życia. Teraz nawet osoby starsze posiadają konto na Facebooku, a coraz częściej i na Instagramie. Wszystko to dlatego, że social media ułatwiają nam komunikację z innymi oraz zapewniają rozrywkę. Zwłaszcza, że przez pandemię możliwość kontaktu z drugą osobą jest bardzo ograniczona. Liczba użytkowników mediów społecznościowych wciąż wzrasta, więc warto się zastanowić nad możliwościami jakie nam oferują.

Najpopularniejsze serwisy społecznościowe

Facebook

Facebook

To chyba w tym momencie jeden z  najpopularniejszych portali społecznościowych. W dzisiejszych czasach trudno spotkać osobę, która nie posiada konta na tej platformie. Głównie wykorzystywany jest do kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, dodatkowo pozwala na udostępnianie zdjęć, filmów, obrazów, dokumentów, tworzenia grup oraz profesjonalnych stron. Dzięki Facebook Messenger możemy wymieniać się za darmo prywatnymi wiadomościami z każdą osobą na świecie. Facebook to również świetne narzędzie, które można wykorzystać do rozwoju firmy.

 

Instagram

Instagram

To serwis, który polega głównie na udostępnianiu zdjęć, filmów, ich edycję oraz stosowanie zabawnych filtrów. Charakterystyczne jest nadawanie zdjęciom kwadratowych kształtów podobnych do zdjęć z Polaroidu. Dużą rolę odgrywają tu hasztagi, które pomagają nam dotrzeć do odbiorców przez ich zainteresowania. Warto korzystać z Instagrama i pamiętać, że jest to platforma nie tylko dla blogerek modowych.

 

Twitter

Twitter

Jest znacznie mniej popularny w Polsce, chociaż liczba jego użytkowników to ponad 330 milionów. Jest to przede wszystkim miejsce dyskusji i wymiany opinii. Każdy użytkownik ma dostęp do wpisów tzw. „tweetów” udostępnianych przez osoby, które obserwuje. Bardzo często wykorzystywany jest przez osoby publiczne m.in. polityków, dziennikarzy, sportowców, muzyków, aktorów do bezpośredniego kontaktu z obywatelami oraz ich fanami. Twitter głównie opiera się na krótkich wiadomościach tekstowych, ale mamy również możliwość dodawania zdjęć.

 

Tik Tok

Tik Tok

To mobilna aplikacja internetowa, która rozwinęła się w niewiarygodnym tempie. Polega na udostępnianiu krótkich materiałów wideo, do których można podłożyć dowolny dźwięk/muzykę. Obecnie posiada ponad 800 milionów aktywnych użytkowników i staje się coraz bardziej popularna. Treści zamieszczane na Tik Toku są najróżniejsze – taniec, śpiew, muzyka, gotowanie, poradniki i wiele więcej.

Z aplikacji korzystają osoby w każdym wieku, znajdziemy tam także bardzo młodych użytkowników (konto mogą posiadać osoby powyżej 13 lat). Więcej informacji na temat tego serwisu społecznościowego znajdziecie w naszym artykule Fenomen Tik Tok’a.

Social media – wizerunek firmy

Social media - wizerunek firmy

 

Podsumowanie

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym, jak duże znaczenie w budowaniu świadomości marki mają social media. Jednak wiele firm opiera się jedynie na Facebooku. Oczywiście jest dobrym narzędziem, ale jeżeli mamy więcej możliwości, to dlaczego z nich nie skorzystać. Najważniejsze jest, aby nie dać się zwariować i wybrać media społecznościowe, które będą odpowiednie dla Twojej branży. Warto, więc nieco o nich wiedzieć.

Facebook to platforma społecznościowa, która posiada bardzo dużo użytkowników, dlatego tak wiele firm widzi w nim szansę na dotarcie do mnóstwa potencjalnych klientów. Dużo możemy zyskać dzięki postom sponsorowanym. Praktycznie codziennie mamy możliwość zdobywania nowych klientów i budowania z nimi relacji  za niewielką kwotę. Warto zagłębić się w narzędzie jakim jest Menedżer Reklam, ponieważ umożliwia nam szybkie tworzenie i monitorowanie reklam.

Wiele osób nadal nie dostrzega potencjału Instagrama. Choć opiera się on głównie na zdjęciach i filmikach, to jeżeli nauczymy się z nim pracować, może się okazać, że jest świetnym narzędziem do budowania pozytywnego wizerunku Twojej firmy.

Jeżeli poszukujesz nowych pracowników lub zależy Ci na zyskaniu nowych kontaktów z Twojej branży, to idealnie sprawdzi się tu LinkedIn. Platforma ta głównie specjalizuje się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Jednak jest to portal dla każdego. Ułatwia rozwój, dzięki informacjom o kursach, czy kierunkach studiów. Pomaga w poznaniu konkurencji oraz poszukiwaniu informacji z branży.

Twitter to aplikacja, która pozwala na dodawanie krótkich wiadomości tekstowych, jednak i tutaj mamy możliwość utworzenia konta firmowego, dzięki któremu możesz zwiększyć interakcje z klientami i informować ich o wszelkich aktualizacjach na bieżąco.

O social mediach można mówić bardzo długo, opisywać ich funkcje, możliwości. Warto jednak samemu spróbować różnych serwisów społecznościowych i sprawdzić, który nam lub naszej firmie najbardziej odpowiada. Jeżeli jednak chcecie poczytać więcej na ten temat to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem Social media marketing. Mamy nadzieję, że ten wpis pomógł Wam zauważyć możliwości, jakie dają media społecznościowe.

Komentarze (0)

zostaw komentarz

przesuń, aby odblokować

odblokowano